Koci podróżnicy

Rzadko podróżujemy sami. Najczęściej w naszych podróżach towarzyszą nam przyjaciele i rodzina, ale niekiedy udaje nam się także zabrać ze sobą...naszych kocich podróżników.

Szczęśliwie jesteśmy posiadaczami dwóch kotów rasy środkowoeuropejskiej (czyli po prostu dachowców). Zawsze kochałam koty, szczególnie te najbardziej pospolite dachowe. Wbrew pozorom kupienie lub adoptowanie kota ostatnimi czasy wcale do łatwych zadań nie należy, więc jak już udało nam się znaleźć prześliczne naszym zdaniem rodzeństwo kotków z Łodzi...wsiedliśmy w samochód i ku ogromnemu zdziwieniu Męża, który był w takim szoku, że nawet się na mnie nie złościł...wróciliśmy do domu z dwoma :)

Sheesha i Farciarz (bo to On został wzięty "fartem", ponieważ tak nas "bajerował" jak przyjechaliśmy po jego siostrę, że wzięliśmy je oba), który raczej reaguje na imię Futrzak, niż Farciarz, mieszkają z nami już od wakacji 2012.

Uwielbiamy je obserwować, bawić się z nimi, poza tym są to cudowne "kocie przylepy" bardzo przywiązane do ludzi, co u kotów nie jest wcale tak oczywiste, jak by się mogło wydawać. Ponadto nasze koty okazały się być także zapalonymi podróżnikami i jeżdżąc po Polsce pakujemy je w specjalną plecako-torbę podróżną dla kotów i zabieramy z nami.
Podróże tak się im spodobały, że kiedy jesteśmy w domu same wchodzą do torby i patrzą na nas lub miauczą usiłując zasugerować nam zabranie ich na kolejną wycieczkę :)

Nasze koty to także "medaliści" :) Całkiem przypadkiem moja Teściowa odkryła konkurs Klubu Kota Jasna 8 na najlepszą fotografię ukazującą "Przyjaźń pomiędzy kotami". Głosami internautów nasze koty zwyciężyły w tym konkursie, co bardzo nas ucieszyło. One zaś wygrały swoje ulubione do dziś kocie legowisko :) Niedawno znów brały udział w konkursie rocznym, w którym uprawnione były do udziału wszystkie koty, które w konkursach miesięcznych zajęły trzy pierwsze miejsca. Nasze koty, jako kwietniowi zwycięzcy wzięły udział i zdobyły ósmą nagrodę :)  Na szczęście mimo sławy nie przewróciło się im jeszcze w głowie i oby tak dalej ;) :P ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Czekamy na kolejne konkursy Klubu Kota Jasna 8 i polecamy ich naprawdę bardzo ciekawą stronę:
klubkotajasna8.blogspot.com
3 komentarze:

 1. ekstra kotki!!!!!!!! i jak podróżują?!?! :D
  Gratulacje z powodu nagrody, zasłużyły, są cudne!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. You have a beautiful and friendly pets :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O jakie słodkie kotki!!! Podróżują z Wami???

  OdpowiedzUsuń